Többé nem okozhat gondot, hogy mit olvass este altató gyanánt!
Tudtad, hogy április 2-án a Gyermekkönyvek Nemzetközi Napját ünnepeljük? Méghozzá azért, mert ekkor született a dán meseíró, Hans Christian Andersen, aki olyan időtlen klasszikusokkal ajándékozott meg minket, mint például A kis hableány vagy A rút kiskacsa. Sőt, ennek az alkalomnak van egy kis magyar vonatkozása is: Csukás István, azaz Süsü a sárkány és Pompom megálmodója is éppen április 2-án született. Ezért most összegyűjtöttünk neked 3 mesekönyvet, amit garantáltan imádni fognak a legkisebbek – ráadásul rejtett üzenetük is van!
Beck Andrea: A Titoktündér
Titokmesék gyerekeknek és felnőtteknek a pozitív gondolkodásról, az önbizalomról és megannyi másról, hogy minden egy kicsit könnyebb legyen. A Titoktündér mesevilága játékos módon neveli pozitív gondolkodásra és életszemléletre a legkisebbeket, azokhoz is szól, akiket csúfolnak, kiközösítenek az óvodában vagy az iskolában. Azonban azoknak a gyerekeknek is önfeledt szórakozást nyújt, akik nem küzdenek önbizalmi problémákkal.
Patrice Karst: A láthatatlan fonal
Patrice Karst arról a láthatatlan szálról írt mesét, ami összeköti azokat, akik szeretik egymást – akkor is, ha távol vannak a másiktól. A történet a nehezebb időszakok átvészelésében nyújt támaszt a gyerekeknek: akár a szülők válása esetén, egy barátság megszakadásakor vagy egy családtag elvesztésekor.
Boldizsár Ildikó: Mesék a felnőtté válásról
A könyvben 16-16 mese található a fiúknak és a lányoknak is a felnőtté válás szépségeiről és küzdelmeiről. A kiadvány segít abban, hogy könnyebben megismerhessék és megtalálhassák önmagukat a kamaszok – és abban is, hogy rátalálhassanak egymásra.