Összeállította: Molnár Anikó
A kétezres évek eleje óta tudjuk, milyen az, amikor egy sorozat látványvilága hatással lesz a mi ruhatárunkra is… Már biztos, hogy a Szex és New York ismét lázba fogja hozni a divatipart, hiszen Carrie-ék története, tíz rész erejéig biztosan folytatást kap. De addig is, míg újra elmerülünk a Nagy Alma és Carrie Bradshow bolondos, de szupernőies szettjeiben, pótoljuk az űrt az aktuális szériákkal, hiszen a gardróbfrissítéshez mind A Bridgerton család, mind A vezércsel tökéletes ihletet fog adni.
Romantikus szirmok
Hiába az 1800-as években játszódik a sztori, mégis ultra szexinek látod a Bridgerton szettjeit? Nem véletlenül! A sorozat jelmeztervezője az az Ellen Mirojnick, aki például Sharon Stone ikonikus szettjeit is megálmodta az Elemi ösztönben. A dizájner a régens korszak szimbolikus stílusjegyeit meghagyta, például a ruhákon tündöklő kristályok mennyiségét vagy a lágy színek kombinálását, de az összhatást mégis rengeteg mai elemmel dobta fel. Ilyen például a Dior divatház vonalvezetése vagy a minták kavalkádja. Tehát ha úgy érezzük, hogy bátran megmutatnánk a ruháinkon is, mennyire örülünk a lassan virágba boruló természetnek, tegyünk úgy, mint a Featherington család tagjai, halmozzuk csak bátran a szirmokat, tetőtől talpig!
Mattot ad a 60-as évek
A vezércselben Beth Harmon karaktere szépen megmutatta a világnak, milyen az, amikor a szürke kisegér nemcsak sakk-, de egyben stíluskirálynővé is válik – a sorozat dizájnere, Gabriele Binder segítségével. A kosztümtervező a 60-as évek divatját idézte meg, páratlan pontossággal. A geometrikus vonalra természetesen rájátszottak a sakktematika miatt, de a klasszikus hatás gyönyörűen érvényesül azáltal, hogy a hangsúly végig a finom pasztellen és a nőies fazonokon marad. Úgy öltöznénk mi is, mint Beth? Semmi akadálya, a választék a kezünkre játszik.